Základné informácie
                                        
Mesto Rajecké Teplice
Úvod
O meste....
Samospráva mesta....
Komisie pri MsZ....
Mestské zastupiteľstvo....
Transparentné mesto, úrad....
Povinné zverejňovanie....
Voľby
Úrady a inštitúcie....
Rímskokatolícka farnosť, sv.omše
Dôležité telefónne čísla
Spravodajstvo
Euroregión Beskydy
Užitočné linky
Fotogaléria....
Mapa webu
Meteovýstrahy....
ZOART
MAS Rajecká dolina
Cestovné poriadky
OOCR Rajecká dolina
Europe for Citizens
TOPlist


Dátum pridania: 26.07.2011     Počet zobrazení: 19280     tlačiť   Tlač

Základné informácie

Prírodné liečebné kúpele Rajecké Teplice využívajú ako hlavný balneoterapeutický prostriedok termálne pramene 38 oC teplej hydrouhličitanovo-vápenato-horečnatej liečivej vody bez ďalšej úpravy. Liečia sa tu zápalové, ako aj degeneratívne choroby pohybovej sústavy v štádiu pokoja alebo odznievania akútnych príznakov. S úspechom sa tu liečia i stavy po úrazoch alebo operáciách kĺbov a chrbtice, vrátane operácií medzistavcovej platničky a operácií s použitím kĺbových náhrad. Z nervových chorôb sa v kúpeľoch liečia stavy po detskej obrne, nervovo-svalové degeneratívne ochorenia, hemiparézy a paraparézy cievneho pôvodu, chabé obrny okrem poúrazových, Parkinsonova choroba a niektoré choroby z povolania (vazoneurózy). V rámci komplexnej kúpeľnej liečby sa poskytujú vodoliečebné procedúry (kúpele vo dvoch piscínových bazénoch, perličkové termálne a uhličité vaňové kúpele, vírivé kúpele, škótske streky, šliapacie kúpele a sauna), masáže (ručné, podvodné a reflexné), celá paleta elektroliečebných procedúr, lokálna aplikácia parafínových zábalov, individuálna a skupinová telesná výchova, manipulačná liečba, plynové injekcie a podobne. Súčasťou kúpeľov je aj fitnesscentrum s možnosťou posilňovania a cvičenia, kúpeľný park, jazierko. V športovom areáli, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti termálneho kúpaliska s 25-28oC teplou vodou, sú k dispozícii tenisové kurty. Chvíle oddychu pomáhajú vypĺňať spoločenské hry, biliard a rozsiahla knižnica, vo voľnom čase sa môžu pacienti zúčastniť na poznávacích zájazdoch.

Kúpele Rajecké Teplice sú kompletne vybavené diagnostickými a liečebnými prístrojmi i kvalifikovaným odborným personálom. V súčasnosti majú kapacitu vyše 450 postelí. Medzi najnovšie objekty postavené v Rajeckých Tepliciach patrí zdravotné stredisko s lekárňou a budova mestského úradu. K spokojnosti vyše 2700 obyvateľov mesta, ale aj kúpeľných pacientov a ostatných návštevníkov prispela aj rekonštrukcia termálneho kúpaliska, chodníkov a verejného osvetlenia. Pripravuje sa úprava námestia.

Veľký záujem je o podujatia tradičných augustových Letných slávností i júnových Hodových slávností. Tých, ktorí obľubujú nenáročné prechádzky v príjemnom prostredí, uspokojí pestovaný kúpeľný park s jazierkom alebo blízke lesoparky. Okolité prírodné krásy lákajú na pešie túry do Súľovských skál, Lúčanskej Malej Fatry a Strážovských vrchov. Z kúpeľného lesoparku do prírodnej rezervácie Slnečné skaly sa dá prejsť po náučnom chodníku. Cez Skalky, ktoré sa vypínajú nad Rajeckými Teplicami, vedie turistický chodník k zrúcaninám Lietavy – čo do rozlohy druhého najväčšieho hradu na Slovensku. Bohaté sú aj možnosti zimnej rekreácie.

Jedným slovom, Rajecké Teplice majú čo ponúknuť a čím zaujať. Napokon – presvedčte sa na vlastné oči.


Súvisiace odkazy: Geografia, Demografia, História, Súčasnosť, Historické osobnosti, Partnerské mestá, Symboly mesta, Územný plán mesta, Akčný plán mesta,